Odabrani projekti za 2008.
U periodu od 6. do 1. februara 2008. godine održan je prvi serijal zimskih seminara Istraživačke stanice Petnica. Tada su realizovani seminariji za starije polaznike i to iz astronomije, hemije i lingvistike.
Zimski seminar astronomije za starije polaznike, u osnovi je koncipiran kao teorijski seminar, tokom kojeg se polaznici upoznaju sa primerima naučnih istraživanja, kao i sa osnovnim alatima koji će im biti od pomoći u izradi sopstvenih projekata tokom ove godine.
Polaznci su imali priliku da slušaju naše eminentne stručnjake koji su ima pored zanimljivih predavanja ponudili i teme za ovogodišnje projekte.
Tokom seminara polaznici su u mentorskom radu sa stručnim i mlađim saradnicima razrađivali svoje predloge za projekte, da bi poslednje veče prezentovali ideje pred svim polaznicima i odgovarali na pitanja svih prisutnih saradnika.
12. februar 2008. u 15:52 - AST2